Winners and Champions

It’s great to hear about our customers achievements. Keep us informed of your accomplishments so we can be sure you're listed as a Race 1 “Winner and Champion”

2016 National Sanction Champions:

  • Max Blair — RUSH Sportsman Modified Weekly
  • Max Blair – RUSH Pace "Summer Chase"
  • Kyle Martell – RUSH/Bicknell Future's Cup
  • Darrell Bossard - Crate American Racer Series
  • Austin May – UMP National Champion
  • Brian Schaffer - RUSH Sportsman Modified Touring
  • Brian Schaffer - RUSH Sportsman Modified Weekly

2016 Track Champions:

  • Logan Roberson - Winchester Speedway
  • Logan Roberson - Potomac Speedway
  • Darrell Bossard – Stateline Speedway
  • Dennis Lunger – Humberstone Speedway
  • Dennis Lunger – RW7
  • Chris Fleming – Fulton Speedway
  • John Mollick — PPMS
  • Danny Thomas — Tyler County

Archives

National Sanction Championships:

  • Max Blair — 2015 RUSH Sportsman Modified Touring (NORTHERN)
  • Max Blair – 2015 RUSH Sportsman Modified Touring (SOUTHERN)
  • Jose Parga – 2015 UMP Dirt Track Racing Champion
  • Joel Prosser – 2015 FASTRAK MOV Touring Series
  • Max Blair – 2015 RUSH Late Model Weekly
  • Greg Martin – 2015 RUSH Sportsman Modified Weekly
  • Scott Anderson – 2015 Heart of the West Racing Series Non-wing Sprint Champion
  • Kole Holden – 2015 RUSH Futures Cup Champion
  • Ryan Montgomery — 2014 RUSH Touring
  • Joel Prossor – 2014 FASTRAK Touring
  • Chad Ruhlman – 2014 RUSH Weekly
  • Kyle Thomas – 2014 FASTRAK Weekly
  • Michael Lake – 2014 RUSH future’s cup
  • Greg Martin – 2014 RUSH modified touring
  • Max Blair – 2013 RUSH Weekly Champion — 2013 FASTRAK Touring Champion
  • Mike Pegher Jr. – 2013 RUSH Touring Champion
  • Kyle Thomas – 2013 FASTRAK Weekly Champion
  • Max Blair – 2012 FASTRAK World Champion — FASTRAK NE Regional Champion 08,10, 11 National Weekly Champion 08,10,11
  • Kyle Thomas – 2012 Edge Racing Series Champion
  • Mike Pegher Jr. – 2011 FASTRAK Grand National Champion 2011
  • Dan Angelicchio – FASTRAK MOV Regional Champion 2011
  • Gary Knollinger – FASTRAK MOV Regional Champion 2010

Track Championships:

  • Chris Fleming — 2015 Fulton Speedway
  • Chad Wright — 2015 RW7
  • Kyle Zimmerman – 2015 Eriez Speedway
  • Greg Martin – 2015 Sharon Speedway
  • Dennis Lunger – 2015 Humberstone Speedway
  • Josh Holtgraver – 2015 PPMS
  • Randy Hall – 2015 Freedom Speedway
  • Jason Genco – 2015 Stateline Speedway
  • Randy Culver – 2014 NASCAR lake Erie Speedway
  • Paul Grigsby – 2014 Humberstone Speedway Canada
  • Michael Lake – 2014 Roaring Knob Speedway
  • Kyle Zimmerman – 2014 Eriez Speedway
  • Kyle Zimmerman – 2014 Raceway 7
  • Chad Ruhlman – 2014 McKean County Raceway
  • Kyle Thomas – 2014 Tyler County Speedway
  • Kris Southern – 2014 Elkins Raceway
  • Greg Martin – 2014 AMP
  • Max Blair – 2013 Mckean County Raceway Champion
  • Nolan Dalton – 2012 Roaring Knob Champion
  • Will Thomas – 2012 Sharon Speedway Champion
  • Danny Thomas – TCS Track Champion (Edge Racing Series)
  • Rob Blair – FASTRAK Track Champion Tri City Speedway 2011
  • Josh Double – FASTRAK Track Champion Sharon Speedway 2011
  • Dennis Lunger – Track Champion Raceway 7 2009
  • Kyle Zimmerman – FASTRAK Track Champion Eriez Speedway 2011 and Mercer Raceway park 2010
  • Kris Southern – FASTRAK Track Champion Elkins Speedway 2011
  • Shane Weaver – FASTRAK Wheelman Champion 2011
  • Sonny Wisler – Sharon Speedway Stock Car Champion 2006
  • Dave Mclaughlin – Raceway 7 Stock Car Champion 2008
  • Steve D’Apolito – Sharon Speedway Stock Car Champion 04,05,07 & 2011 also Mercer Raceway Park Stock Car Champion 2010 ALL with a 602 crate engine
  • Brian Booher – Mercer Raceway Park Stock Car Champion 05, 06 & 2007

Feature Winners:

  • Jake Spraker Racing - Multiple DIRT Car
  • Logan Roberson - Winchester Speedway
  • Logan Roberson - Potomac Speedway
  • Jeff Dayman - Humberstone Speedway
  • Tim Gillespie - Humberstone Speedway
  • Jeremy Wonderling - Bradford Speedway
  • Chris Fleming - Fulton Speedway
  • Darrell Bossard - Stateline Speedway
  • Darrell Bossard - RW7
  • Ethan McCune - Mitchell Kerns Speedway
  • Josalyn Hibbard - Mitchell Kerns Speedway
  • Michael Reft - PPMS
  • JJ Mazur - Genesee Speedway
  • Cody Dawson - Elkins Speedway
  • Jason Knowles - Outlaw Speedway
  • Chris Fleming - Fulton Speedway
  • Greg Roberson - Potomac Speedway
  • TJ Downs - Freedom Motorsports Park
  • Daniel Muldrew - Tyler County Speedway
  • Justin Shea - Sharon Speedway
  • John Molincop - PPMS
  • Tyler Thompson - Fulton Speedway
  • Greg Pessolano - Glenridge Motorsports Park
  • Derek Rogers - Tyler County Speedway
  • Kyle Martell - Sharon Speedway
  • Lauren Butler - Jennerstown Speedway
  • Austin May - Spoon River Speedway
  • Jeremy Wonderling - McKean County Raceway
  • Darrell Bossard - Raceway 7
  • Kole Holden - Sharon Speedway
  • Tanner Kerr – Winchester Speedway
  • Doug Ricotta – Batavia Speedway
  • Matt Latta – Eriez Speedway
  • Scott Anderson – Black Hills, South Dakota
  • Chad Ruhlman – Numerous Crate Tracks
  • Randy Culver – Lake Erie Speedway
  • Adam Kostelnik – Lake Erie Speedway
  • Ricky Waggoner – Various NeSmith wins
  • Glen Gault – Motordrome Speedway—CNB Raceway
  • Michael Lake – various wins beginning at the age of 12 years old
  • Russell King – Expo Speedway
  • Mickey Trosclair – Various NeSmith wins
  • Nolan Dalton – Roaring Knob
  • John Over – Roaring Knob
  • John Imler – Winchester Va.
  • Ryan Montgomery – Various FASTRAK and RUSH tracks
  • Wayne Robertson – Black Rock Speedway
  • Sammy Stile – Sharon Speedway
  • Danny Thomas – Tyler County Speedway
  • Matt Filkins – Clay County Speedway IL.
  • Bobby Whitling – Sharon Speedway
  • Will Thomas – Sharon Speedway and Expo
  • Eric Wilson – Sharon Speedway at 14 yrs old AND at 15 yrs old!
  • Gary Knollinger – Dog Hollow and Sharon Speedway
  • Danny Angelicchio – Various FASTRAK feature wins
  • Shannon Buckingham – Various FASTRAK feature wins
  • Rob Blair – Various FASTRAK feature wins
  • Max Blair – Various feature wins
  • Dennis Lunger – Various feature FASTRAK wins
  • Mike Pegher – Various feature wins
  • Josh Holtgaver – Various feature wins
  • Bobby Powell – Various FASTRAK feature wins
  • John Volpe – Various FASTRAK feature wins
  • Kyle Lukon – Various feature wins
  • Josh Double – Sharon Speedway
  • Lauren Longbrake – PPMS
  • Mark Moats – PPMS
  • Brian Force – Dog Hollow and Heston Speedway
  • Dan Karalagas – Dog Hollow and PPMS
  • Kyle Thomas – Tyler County Speedway
  • Steve Hollabaugh – Tri City Speedway
  • Dwayne Pond – Mercer Raceway Park
  • Brian Booher – Mercer Raceway Park
  • Charlie Jasinski – PPMS and Sharon Speedway
  • Bob Diver – Sharon Speedway
  • Jeff Sharp – Sharon Speedway and Raceway 7
  • Danny Lewis – Sharon Speedway and Raceway 7
  • Andy Buckley – Multi Tracks
  • Scott Jones – Sharon Speedway
  • Ken Zimmer – Raceway 7 and Mercer Raceway Park
  • Patrick D’Apolito – Raceway 7
  • Shaun Fawcett – Raceway 7
  • Steve D’Apolito – Sharon Speedway and Mercer Raceway Park
  • Carter Mook – Erie Speedway (crate modified)
  • Evan Fink – Brownstown and Peoria Illinois (crate late model)
  • Chandler Petty – Various Crate Latemodel Feature Wins
  • Randy Hall – RUSH Late Models
  • Kyle Thomas – Numerous Crate Features
  • Jason Genco – Stateline Speedway
  • Posted on   05/12/14 at 05:29:11 PM   by Misha  | 
  • RSS
  • |
  • More

Reader Comments (1)

Byatt 06/17/17 07:50:36 PM

Sports include all forms of competitive physical activity or games which through casual or organized participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing enjoyment to participants. However best thesis writing tell us different technique about sports.

Comment Post Comment

Shop Securely:

  • Visa
  • Mastercard
  • Discover
  • PayPal
e-Check
WSM SSL Comodo Secure Site

Race-1